Tidigare pristagare

12201 - 12250 av 12607 träffar.
Namn Skola Ort Årtal
Otto Johansson Högre latinläroverket Göteborg 1918
Einar Johansson Högre allmänna läroverket Västerås 1918
Helge Jönsson Högre allmänna läroverket Strängnäs 1918
Gunnar Källander Högre realläroverket å Östermalm Stockholm, Östermalm 1918
Georg Larsson Högre allmänna läroverket Borås 1918
Knut Lindgren Högre allmänna läroverket Malmö 1918
Sture Lohman Högre allmänna läroverket Karlskrona 1918
Lars Lundeberg Högre allmänna läroverket Gävle 1918
Seth Marell Högre allmänna läroverket Uppsala 1918
H. Bertil Norling Högre realläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1918
Gösta Nygren Högre latinläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1918
Hennig Ohlin Högre allmänna läroverket Ystad 1918
Arne Olsen Högre allmänna läroverket Härnösand 1918
Karl Helgar Olsson Högre allmänna läroverket Hudiksvall 1918
Erik Johan Renvall Högre allmänna läroverket Karlstad 1918
Knut G. Reuterskiöld Högre allmänna läroverket Kristianstad 1918
K. Olov V. Sandström Högre allmänna läroverket Falun 1918
Birger Sergel Statens provskola Nya elementarskolan i Stockholm Stockholm 1918
K. Sture Sjöstrand Högre allmänna läroverket Växjö 1918
Johan V. Stellin Högre allmänna läroverket Jönköping 1918
Artur Verner Högre allmänna läroverket Kalmar 1918
Gunnar Walldén Högre allmänna läroverket Örebro 1918
Uno Westerholm Högre allmänna läroverket Norrköping 1918
Rupert Andersson Högre allmänna läroverket Umeå 1917
Emil Andersson Högre allmänna läroverket Ystad 1917
Erik Ankjaer Högre allmänna läroverket Helsingborg 1917
Henry Berndtson Högre realläroverket Göteborg 1917
Gunnar Dellborg Högre latinläroverket Göteborg 1917
Albin Edlund Högre allmänna läroverket Härnösand 1917
Valdemar Enemark Högre allmänna läroverket Kristianstad 1917
J. August (Agge) Enhörning Högre allmänna läroverket Sundsvall 1917
Rickard E. Friberg Högre allmänna läroverket å Södermalm Stockholm, Södermalm 1917
Erik Gillberg Högre allmänna läroverket Strängnäs 1917
Hans F. E:son Graftström Högre allmänna läroverket Luleå 1917
K. Erik Haglund Högre allmänna läroverket Nyköping 1917
Alvar Hermansson Högre latinläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1917
John R. Holmberg Högre allmänna läroverket Jönköping 1917
Gösta Jacobsson Statens provskola Nya elementarskolan i Stockholm Stockholm 1917
Åke Jagenburg Högre allmänna läroverket Borås 1917
Ejnar Karlsson Högre allmänna läroverket Kalmar 1917
Sven O. Karlén Högre allmänna läroverket Linköping 1917
Gunnar D. V. Larson Högre allmänna läroverket Gävle 1917
Carl O. Lindberg Högre allmänna läroverket Karlstad 1917
Arvid Lindberg Högre allmänna läroverket Norrköping 1917
Vilhelm Lindfeldt Högre realläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1917
Thure Lundborg Högre allmänna läroverket Lund 1917
Erik Torsten Lundemo Högre allmänna läroverket Hudiksvall 1917
Torsten Nordhoff Högre allmänna läroverket Halmstad 1917
Sture Norström Högre allmänna läroverket Skara 1917
Fritz A. Pettersson Högre allmänna läroverket Visby 1917