Tidigare pristagare

12301 - 12350 av 12607 träffar.
Namn Skola Ort Årtal
Knut Björnström Högre allmänna läroverket Västerås 1915
Folke Carlsson Högre allmänna läroverket Helsingborg 1915
Gunnar Chrintz-Gath Högre allmänna läroverket Kristianstad 1915
Gösta E. Ericsson Högre allmänna läroverket Hudiksvall 1915
Kjell Ernemark Högre allmänna läroverket Kalmar 1915
Harald Fredén Högre allmänna läroverket Växjö 1915
Erik Gyllensten Högre allmänna läroverket Halmstad 1915
Nils Hermansson Högre latinläroverket Göteborg 1915
Oskar Isaksson Högre allmänna läroverket Luleå 1915
Bertil Jansson Högre allmänna läroverket Örebro 1915
Anders Jonsson Högre allmänna läroverket Linköping 1915
Erik J. G. Kantzow Statens provskola Nya elementarskolan i Stockholm Stockholm 1915
Gustaf Larsson Högre allmänna läroverket Karlskrona 1915
Gunnar Levin Högre allmänna läroverket Norrköping 1915
Valdemar Löfgren Högre allmänna läroverket Visby 1915
Sven Nygren Högre latinläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1915
Karl Ohlsson Högre allmänna läroverket Lund 1915
Nils Ohlsson Högre allmänna läroverket Ystad 1915
Algot V. Olofson Högre realläroverket Göteborg 1915
Jonas Ottander Högre allmänna läroverket Uppsala 1915
Manne Pettersson Högre allmänna läroverket Umeå 1915
Johan Eskil Rapp Högre allmänna läroverket Karlstad 1915
Ivar Reutersvärd Högre realläroverket å Östermalm Stockholm, Östermalm 1915
Gösta O. Runö Högre allmänna läroverket å Södermalm Stockholm, Södermalm 1915
Sture Törneman Högre allmänna läroverket Västervik 1915
Gunnar Wallman Högre allmänna läroverket Gävle 1915
Erik K. O. Werner Högre allmänna läroverket Skara 1915
Åke Wetterlind Högre realläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1915
Fredrik E. H. Wrangel Högre allmänna läroverket Östersund 1915
Odd P. L. Albert Högre realläroverket Göteborg 1914
Konrad Andersson Högre allmänna läroverket Gävle 1914
Olof Arrhenius Statens provskola Nya elementarskolan i Stockholm Stockholm 1914
Ivar Bahre Högre allmänna läroverket Uppsala 1914
Carl Berner Högre allmänna läroverket Örebro 1914
Allan Björck Högre allmänna läroverket Vänersborg 1914
Sigurd Blomberg Högre latinläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1914
Eskil Danielsson Högre allmänna läroverket Växjö 1914
Sture Enemark Högre allmänna läroverket Kristianstad 1914
Sigfrid Eriksson Högre realläroverket å Östermalm Stockholm, Östermalm 1914
N. Anton Fr. Hellström Högre allmänna läroverket Nyköping 1914
Gösta Hjelm Högre allmänna läroverket Karlskrona 1914
Hans R. Jagenburg Högre allmänna läroverket Skara 1914
Karl G. Jönsson Högre allmänna läroverket Falun 1914
Ivar Karlsson Högre allmänna läroverket Strängnäs 1914
Herbert Köhler Högre allmänna läroverket Umeå 1914
G. Wilhelm Larsson Högre allmänna läroverket Helsingborg 1914
Georg Larsson Högre allmänna läroverket Lund 1914
Erik Lindberg Högre allmänna läroverket Norrköping 1914
Bo Erik Lindeberg Högre allmänna läroverket å Södermalm Stockholm, Södermalm 1914
Erik Ljungholm Högre allmänna läroverket Visby 1914