Tidigare pristagare

12451 - 12500 av 12607 träffar.
Namn Skola Ort Årtal
L. Herbert Olsson Högre allmänna läroverket Östersund 1911
Ture Person Högre allmänna läroverket Malmö 1911
Karl Axel Pettersson Högre allmänna läroverket Visby 1911
Gustaf F. Reichenberg Högre realläroverket å Östermalm Stockholm, Östermalm 1911
K. F. Sandell Högre latinläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1911
Harald Sjöberg Högre allmänna läroverket Umeå 1911
Anton Thelin Högre allmänna läroverket Hudiksvall 1911
Karl Waldemarsson Högre allmänna läroverket Kristianstad 1911
Sigfrid Wedel Högre allmänna läroverket Luleå 1911
Olof Werner Högre allmänna läroverket Vänersborg 1911
Paul Reinh. af Uhr Högre allmänna läroverket Uppsala 1911
Edvard von Garrelts Högre allmänna läroverket Luleå 1911
Hugo Ahrén Högre allmänna läroverket Karlstad 1910
Sixten Bellander Högre allmänna läroverket Gävle 1910
Torsten Bergenström Högre allmänna läroverket Visby 1910
Teodor Bissmark Högre allmänna läroverket Malmö 1910
Gustaf Dyrssen Högre latinläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1910
Gösta Ekman Högre allmänna läroverket Nyköping 1910
Sven Ekstrand Högre latinläroverket Göteborg 1910
Gustaf Fredén Högre realläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1910
Henry Grundén Högre allmänna läroverket Härnösand 1910
Harry Göransson Högre allmänna läroverket Kristianstad 1910
Christian Eman. Hebbe Högre allmänna läroverket Jönköping 1910
Harald Hedin Högre allmänna läroverket Umeå 1910
Folke Hellstedt Statens provskola Nya elementarskolan i Stockholm Stockholm 1910
Hugo Hultgren Högre allmänna läroverket Strängnäs 1910
Henrik Häger Högre allmänna läroverket Västervik 1910
David Julén Högre realläroverket Göteborg 1910
Vollgan Komstedt Högre allmänna läroverket Halmstad 1910
Erik G. Kugelberg Högre allmänna läroverket Norrköping 1910
Fritz Larsson Högre allmänna läroverket Karlskrona 1910
Fredrik Lindström Högre allmänna läroverket Falun 1910
Harald Mörling Högre allmänna läroverket Skara 1910
K. A. K. Ottander Högre allmänna läroverket Uppsala 1910
Axel Pettersson Högre allmänna läroverket Luleå 1910
J. Erik S. Samuelsson Högre allmänna läroverket Linköping 1910
Johan Sjöblom Högre allmänna läroverket Kalmar 1910
Ivar Svensson Högre allmänna läroverket Hudiksvall 1910
Erik Tham Högre allmänna läroverket Vänersborg 1910
Otto Valin Högre allmänna läroverket Västerås 1910
Oskar Wallin Högre allmänna läroverket Växjö 1910
Erik Widstrand Högre allmänna läroverket å Södermalm Stockholm, Södermalm 1910
Frans Åkerman Högre allmänna läroverket Lund 1910
Axel Ahlberg Högre realläroverket å Östermalm Stockholm, Östermalm 1909
Erik A. Ahlström Högre allmänna läroverket å Södermalm Stockholm, Södermalm 1909
Åke Alin Högre allmänna läroverket Västerås 1909
Axel Conrad Bolander Högre allmänna läroverket Jönköping 1909
Nils Boström Högre allmänna läroverket Gävle 1909
Adrian Brolin Högre allmänna läroverket Uppsala 1909
Per Brändström Högre latinläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1909