Tidigare pristagare

12501 - 12550 av 12607 träffar.
Namn Skola Ort Årtal
Erik Djurson Högre allmänna läroverket Ystad 1909
Karl Gustaf Fallén Högre allmänna läroverket Strängnäs 1909
Sten Fleetwood Högre allmänna läroverket Västervik 1909
Artur Florin Högre allmänna läroverket Kalmar 1909
Fredrik Frykholm Högre allmänna läroverket Falun 1909
Georg Gyllenberg Högre allmänna läroverket Nyköping 1909
Gustaf Hedenberg Högre latinläroverket Göteborg 1909
David F. N. Holmér Högre allmänna läroverket Linköping 1909
Julius Håkansson Högre allmänna läroverket Umeå 1909
John E. Lindblom Högre allmänna läroverket Härnösand 1909
Torsten R:son Lundberg Högre allmänna läroverket Malmö 1909
Bror Mellin Högre allmänna läroverket Karlstad 1909
L. Daniel Norling Högre realläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1909
Silas Peterzén Högre allmänna läroverket Kristianstad 1909
Karl Philgren Högre realläroverket Göteborg 1909
Valter Runeberg Högre allmänna läroverket Lund 1909
Einar Råberg Högre allmänna läroverket Värnamo 1909
Oskar Rönnbäck Högre allmänna läroverket Luleå 1909
Ferdinand Svensson Högre allmänna läroverket Växjö 1909
Klas J. G. Särner Högre allmänna läroverket Vänersborg 1909
Birger von der Burg Statens provskola Nya elementarskolan i Stockholm Stockholm 1909
N. Georg Åberg Högre allmänna läroverket Norrköping 1909
Montago Afzelius Högre allmänna läroverket Gävle 1908
G. M. W:m Andersson Högre allmänna läroverket Västervik 1908
Johannes Andersson Högre allmänna läroverket Falun 1908
Tage Bengtsson Högre allmänna läroverket Ystad 1908
Karl Berggren Högre allmänna läroverket Luleå 1908
Teodor Bissmark Högre allmänna läroverket Malmö 1908
Folke Bromée Högre allmänna läroverket Hudiksvall 1908
Bernhard Carlsson Högre allmänna läroverket Västerås 1908
K. E. D. Dahlberg Högre allmänna läroverket Karlstad 1908
Gösta W. L. Englund Högre allmänna läroverket Vänersborg 1908
Karl Aug. Hagner Högre allmänna läroverket Strängnäs 1908
Gunnar Hammarberg Högre allmänna läroverket Umeå 1908
Erik Holmstrand Högre allmänna läroverket Örebro 1908
Nils Hovander Högre allmänna läroverket Uppsala 1908
K. Georg Hultgren Högre allmänna läroverket å Södermalm Stockholm, Södermalm 1908
Lennart Högberg Högre realläroverket å Östermalm Stockholm, Östermalm 1908
Viktor Jonsson Högre allmänna läroverket Halmstad 1908
Karl Georg Krook Högre allmänna läroverket Lund 1908
Sven Landberg Högre realläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1908
Erik Liljequist Högre latinläroverket Göteborg 1908
Daniel Linder Högre allmänna läroverket Nyköping 1908
Einar Nilsson Högre allmänna läroverket Skara 1908
Vilhelm Odén Högre allmänna läroverket Jönköping 1908
Helge Ohlsson Högre realläroverket å Östermalm Stockholm, Östermalm 1908
Einar Sjödin Högre allmänna läroverket Härnösand 1908
Gust. Stjernspetz Statens provskola Nya elementarskolan i Stockholm Stockholm 1908
Sigfrid Svensson Högre allmänna läroverket Norrköping 1908
Fritz Svensson Högre allmänna läroverket Kristianstad 1908