Tidigare pristagare

12501 - 12550 av 12755 träffar.
Namn Skola Ort Årtal
William Pettersson (Kjörneman) Högre allmänna läroverket Kalmar 1914
Yngve Rendahl Högre allmänna läroverket Jönköping 1914
Albert Rothstein Högre allmänna läroverket Malmö 1914
Sven Runström Högre allmänna läroverket Karlstad 1914
Martin Sjöberg Högre allmänna läroverket Ystad 1914
Erik Waern Högre allmänna läroverket Halmstad 1914
Kjell Westin Högre allmänna läroverket Härnösand 1914
Alf B. Wigert Högre realläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1914
Ali Woxberg Högre allmänna läroverket Hudiksvall 1914
Verner Åfeldt Högre allmänna läroverket Västervik 1914
Arthur Andersson Högre allmänna läroverket Skara 1913
Gösta E. Backlund Högre allmänna läroverket å Södermalm Stockholm, Södermalm 1913
Elis Bergström Högre allmänna läroverket Gävle 1913
K. Fabian Biörck Högre allmänna läroverket Jönköping 1913
Tage Brauer Högre allmänna läroverket Växjö 1913
Karl Ludvig Böttiger Högre allmänna läroverket Karlstad 1913
Karl Nikolaus Cederqvist Högre allmänna läroverket Uppsala 1913
Gunnar Engberg Högre allmänna läroverket Hudiksvall 1913
W. Franck Högre allmänna läroverket Lund 1913
Otto Gyllensten Högre allmänna läroverket Halmstad 1913
Gösta Hagman Högre allmänna läroverket Norrköping 1913
Gunnar Hedelius Statens provskola Nya elementarskolan i Stockholm Stockholm 1913
B. Walter Hofmann Högre realläroverket Göteborg 1913
Gunnar Hulthén Högre allmänna läroverket Kristianstad 1913
Algot Hultén Högre latinläroverket Göteborg 1913
Einar Kihlstedt Högre allmänna läroverket Örebro 1913
Frithiof Larsson Högre allmänna läroverket Strängnäs 1913
Karl Erik Lundgren Högre allmänna läroverket Nyköping 1913
Folke Lundqvist Högre allmänna läroverket Västerås 1913
Erik Lysholm Högre allmänna läroverket Visby 1913
Bertil Lüning Högre allmänna läroverket Linköping 1913
Sten Odelberg Högre realläroverket å Östermalm Stockholm, Östermalm 1913
Thure Pettersson Högre allmänna läroverket Malmö 1913
Karl Bernhard Sandbäck Högre allmänna läroverket Kalmar 1913
Tage Sundqvist Högre allmänna läroverket Härnösand 1913
Adolf Svensson Högre allmänna läroverket Karlskrona 1913
Herbert Svensson Högre realläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1913
Erik Thorstensson Högre allmänna läroverket Vänersborg 1913
Algot Vilborg Högre allmänna läroverket Umeå 1913
Bertil Widmark Högre allmänna läroverket Östersund 1913
Åke Wilton Högre allmänna läroverket Ystad 1913
Pohl Wivägg Högre allmänna läroverket Västervik 1913
Gustaf-Fredrik von Rosen Högre latinläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1913
Ernst Angberg Högre allmänna läroverket Strängnäs 1912
K. Gustaf Berg Högre allmänna läroverket Falun 1912
Nils Bergman Högre latinläroverket å Norrmalm Stockholm, Norrmalm 1912
Helge Gustav Samuel Bäckander Högre allmänna läroverket Jönköping 1912
Erik G:son Cavalli Högre latinläroverket Göteborg 1912
Tore Ekelund Högre allmänna läroverket Visby 1912
Alfred Flaum Högre allmänna läroverket Karlskrona 1912